Temat dnia

„Incubating Freedom for Ukraine” to nowy polsko-ukraiński projekt

today21-11-2023 10

Tło
share close

Koordynowana przez Fundację Edukacyjną Perspektywy inicjatywa „Incubating Freedom for Ukraine – Adapting Women to Digital Economy” ma na celu wsparcie ukraińskich uchodźczyń przebywających w Polsce, a także przyczynienie się, po ich powrocie do Ukrainy, do rozwoju kraju naszego sąsiada.  Podniesienie kompetencji kobiet w zakresie kompetencji cyfrowych, jest częścią działań przygotowujących do transformacji Ukrainy po wojnie, co wymaga nie tylko odbudowy i modernizacji infrastruktury, ale także przygotowania fachowców do pracy w gospodarce opartej na nowoczesnych technologiach.

Obecnie oferowane są dwie ścieżki kursowe: Cyberbezpieczeństwo oraz Programowanie w Pythonie realizowane we współpracy z firmą Cisco i Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Zapisy trwają do 30 listopada dla pierwszej grupy oraz do 15 grudnia dla drugiej grupy.

W grudniu 2022 roku zostało podpisane przez dr Biankę Siwińską, prezeskę Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, dr Katerynę Stoian, prezeskę Ukrainian Talent Foundation, dr Mariyę Perestyuk, prorektorkę Międzynarodowego Uniwersytetu Finansów w Kijowie i przedstawiciela Politechniki Kijowskiej im. Igora Sikorskiego “KPI” memorandum o realizacji projektu.

Jego inicjatorami są: Waldemar Siwiński, założyciel Fundacji Edukacyjnej Perspektywy oraz Mykhailo Zgurovsky, rektor Politechniki Kijowskiej.

Projekt zakłada przeszkolenie w zakresie kompetencji IT docelowo 30 tysięcy kobiet, z których większość to uchodźczynie z Ukrainy, obecnie przebywające w Polsce.

Według raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego, na polskim rynku pracy brakuje 150 tysięcy informatyków, co hamuje rozwój kraju w sektorze IT. Przeszkolenie ukraińskich uchodźczyń ma potencjał, aby przejściowo wypełnić tę lukę.

Szkolenia będą prowadzone online i stacjonarnie, umożliwiając uczestniczkom zdobywanie doświadczenia w realnym środowisku biznesowym. Po ukończeniu kursu uczestniczki otrzymają  Certyfikat Ukończenia, co zwiększy ich konkurencyjność na rynku pracy.

Fundacja Perspektywy, koordynująca projekt, serdecznie zaprasza do podjęcia bezpłatnego szkolenia ukraińskie uchodźczynie w Polsce, które chcą poszerzyć swoją wiedzę, rozwijać umiejętności i znaleźć karierę w branży IT.

Obecnie oferowane są dwie ścieżki kursowe przygotowane przez światowej klasy specjalistów z firmy Cisco a realizowane przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Kursy są realizowane w języku ukraińskim, dodatkowo uczestniczki mogą skorzystać z bezpłatnych materiałów do nauki języka angielskiego (English for IT). Przygotowują one również do certyfikacji rozpoznawalnych globalnie – PCEP oraz CCST.

 

Zapisy trwają do 30 listopada dla pierwszej grupy oraz do 15 grudnia dla drugiej grupy.

Szczegóły oraz zapisy znajdują się na stronie:incubating-freedom.eu

 

Aby otrzymać dodatkowe informacje prosimy o kontakt:

Agnieszka Cichocka

a.cichocka@perspektywy.pl

Napisane przez: Karol

Oceń

Komentarze do wpisu (0)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane


0%