Elbląg

Kolumbijczycy pracowali „na czarno” pod Elblągiem

today27-04-2024 46

Tło
share close

20 cudzoziemców z Kolumbii pracowało nielegalnie w przetwórstwie rybnym na terenie powiatu elbląskiego – ustalili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Elblągu, którzy skontrolowali firmę świadczącą usługi agencji pracy oraz zajmującą się outsourcingiem pracowniczym.

W trakcie kontroli legalności zatrudnienia strażnicy graniczni zweryfikowali legalność pracy świadczonej przez 20 Kolumbijczyków. Okazało się, że wszyscy świadczyli pracę nielegalnie. Cudzoziemcy nie mieli wymaganych na wykonywanie pracy zezwoleń oraz umów.

Wobec pracodawcy oraz cudzoziemców z uwagi na popełnione wykroczenia zostaną skierowane wnioski o ukaranie do elbląskiego sądu. Pracodawcy grozi kara grzywny nawet do 30 tys. zł. Dodatkowo wobec pracujących na czarno cudzoziemców zostaną podjęte kroki w celu wydania im decyzji o zobowiązaniu do powrotu.

Specjaliści do spraw cudzoziemców z Morskiego Oddziału Straży Granicznej obserwują w ostatnim czasie na terenie swojej odpowiedzialności służbowej zjawisko wzrastającego napływu na polski rynek pracy cudzoziemców pochodzących z Ameryki Łacińskiej i Południowej.

Napisane przez: Karol

Oceń

Komentarze do wpisu (0)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane


0%