Sport

Dobra Drużyna PZU – kolejne 52 tys. młodych zawodników ze wsparciem PZU

today28-09-2023 4

Tło
share close

Znamy beneficjentów drugiej edycji programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU. Lista podmiotów, które w tym roku otrzymają dofinansowanie od PZU została opublikowana na stronie internetowej: www.dobradruzynapzu.pl,

a wyniki podsumowano podczas konferencji prasowej w Turznicy k. Ostródy. PZU udzieli wsparcia 450 podmiotom, które zajmują się organizacją zajęć, turniejów oraz zawodów sportowych dla dzieci i młodzieży, głównie z ośrodków pozawielkomiejskich . Do Dobrej Drużyny PZU dołączy tym samy ponad 52 tysiące dzieci i młodzieży z klubów, stowarzyszeń i związków sportowych z całej Polski. Drużyna PZU ma już ponad 122 tysiące zawodników. Jej kapitanem jest niezmiennie sponsorowana przez PZU najlepsza tenisistka na świecie – Iga Świątek.

Podsumowanie drugiej edycji programu prewencyjnego

21 marca PZU rozpoczął otwarty nabór wniosków w ramach programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU. Przez miesiąc wszystkie fundacje, stowarzyszenia, ludowe zespoły sportowe, uczniowskie kluby sportowe czy związki sportowe, które prowadzą działalność co najmniej od 1 stycznia 2021 roku, ubiegać się o dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł, 10 tys. zł lub 15 tys. zł na zakup sprzętu sportowego, pokrycie kosztów wynajmu obiektów sportowych w celu prowadzenia treningów i organizacji rywalizacji sportowej, opłacenie transportu na zawody sportowe czy pokrycie kosztów opłaty startowej w różnych rozgrywkach i zawodach.

Wyniki drugiej edycji programu grantowego podsumowano na konferencji prasowej w Turznicy k. Ostródy.

– Wydarzenia z udziałem Dobrej Drużyny PZU dostarczają nam zawsze dużo pozytywnej energii. Za każdym razem, kiedy widzimy zaangażowanie młodych zawodników w różne aktywności fizyczne cieszymy się, że możemy wspierać rozwój umiejętności, które na co dzień doskonalą w klubach, drużynach czy stowarzyszeniach sportowych. W tym roku dofinansowanie przyznaliśmy 450 pomiotom, dzięki czemu na wsparcie PZU mogą liczyć kolejne 52 tys. dzieci i młodzieży – powiedziała podczas konferencji Sylwia Matusiak, członek zarządu PZU Życie.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych klubów sportowych. Symboliczne promesy na 15 tys. złotych otrzymały: Stowarzyszenie Akademia Piłkarska Ostróda, Ludowy Klub Sportowy Płomień Turznica, GLKS Szeląg Kormoran Zwierzewo, Międzyszkolny Klub Sportowy „Truso” Elbląg oraz Klub Sportowy Polonia Pasłęk.

Na przybyłych na konferencję młodych zawodników, jak zwykle podczas eventów Dobrej Drużyny PZU, czekały sportowe atrakcje, ćwiczące refleks, koordynację ruchowo-wzrokową, stabilność i skupienie.

Napisane przez: Karol

Oceń

Komentarze do wpisu (0)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane


0%