Elbląg

Pijani kierujący zatrzymani przez policję

today07-11-2023 2

Tło
share close

W miniony weekend policjanci z Elbląga zatrzymali na drogach 4 nietrzeźwych kierujących. Badań na obecność alkoholu funkcjonariusze od piątku przeprowadzili blisko 600. Natomiast prędkość przekroczyło 120 kierujących zatrzymanych do kontroli drogowych.

Rekordzista weekendu został pewien 32-latek, który kierując passatem przejeżdżał przez Rondo Solidarności w Elblągu. Mężczyzna został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego i zaraz po tym poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Ta była na poziomie ponad 1,7 promila.

Inny kierujący to 28-latek, który został zatrzymany przy ul. Krótkiej w Elblągu gdy kierował bmw. W jego przypadku wynik badania alkotestem to 0,54 promila.

Podobny wynik miał też 36-latek zatrzymany w Pasłęku, który także kierował bmw. Tu alkotest wskazał  0,56 promila.

Funkcjonariusze prewencji z Pasłęka zatrzymali osobowe audi, którym kierował 36-latek. Od mężczyzny czuć było zapach alkoholu. Badanie alkotestem potwierdziło policyjne przypuszczenia. Wynik badania w jego przypadku to 1,34 promila alkoholu w organizmie.

Opisane sytuacje są przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Napisane przez: Karol

Oceń

Komentarze do wpisu (0)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane


0%