Elbląg

Spotkanie Prezydenta Michała Missana z Rafałem Rockim.

today04-07-2024 9

Tło
share close

Prezydent Elbląga Michał Missan spotkał się w czwartek z utalentowanym paraolimpijczykiem Rafałem Rockim, aby wręczyć mu umowę promocyjną i osobiście pogratulować dotychczasowych sukcesów i życzyć powodzenia w kolejnym, zbliżającym się wielkimi krokami, wyzwaniu sportowym – tegorocznych letnich igrzyskach paraolimpijskich w Paryżu.

 

– Udział w tak prestiżowym wydarzeniu sportowym jest marzeniem każdego sportowca i zarazem dowodem wielkiego talentu oraz potwierdzeniem, że ciężka praca, samodyscyplina, upór i wyznaczanie priorytetów w życiu potrafią przynieść wspaniałe sukcesy – mówił prezydent Michał Missan. – Liczę, iż trud wkładany w rozwijanie wyjątkowej pasji zaowocuje kolejnymi sukcesami na zawodach krajowych i międzynarodowych. Życzę wszelkiej pomyślności, satysfakcji i wytrwałości w realizacji obranych celów.

 

48-letni Rafał Rocki jest zawodnikiem Integracyjnego Klubu Sportowego Atak Elbląg, gdzie trenuje pod czujnym okiem Krzysztofa Wojtaszka.

 

Sportem interesował się od zawsze, pierwszą grą zespołową, jaką się zainteresował, była piłka ręczna. W wieku 23 lat w Krynicy Morskiej uległ wypadkowi, w wyniku którego doszło u niego do złamania kręgosłupa w odcinku szyjnym i porażenia czterokończynowego.

Po wypadku nie zrezygnował ze sportu. Trenował rugby na wózkach, ale największe sukcesy odnosi w paralekkoatletyce – specjalizuje się w rzucie dyskiem.

 

W 2021 r. Rafał Rocki reprezentował Polskę na igrzyskach olimpijskich w Pekinie i zajął czwarte miejsce w rzucie dyskiem z wynikiem 19.51 m. Podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata, które odbyły się w lipcu w Paryżu, również wywalczył czwarte miejsce w rzucie dyskiem, a w czerwcu br. wystartował na mistrzostwach Polski w paralekkoatletyce w Krakowie, gdzie zdobył dwa srebrne medale – po jednym w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą.

 

Obecnie przygotowuje się i czeka na powołanie do udziału w XVII Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Paryżu w 2024 r., które odbędą się w Paryżu w dniach 28 sierpnia – 8 września.

Napisane przez: Karol

Oceń

Komentarze do wpisu (0)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane


0%