Podkast

Radio idzie do szkoły

today02-02-2024 6

share close

Program „Radio idzie do szkoły” to innowacyjna inicjatywa dziennikarzy Radia Żuławy, którzy będą odwiedzać przedszkola, szkoły podstawowe i średnie w Polsce. Celem jest głębsze zrozumienie polskiego systemu edukacyjnego poprzez rozmowy z uczniami, nauczycielami i dyrekcją placówek oświatowych.

Elementy Programu

  1. Rozmowy z Uczniami: Dziennikarze będą prowadzić otwarte i inspirujące rozmowy z uczniami, dając im głos w sprawach dotyczących szkolnictwa. To pozwoli na lepsze zrozumienie ich perspektywy i doświadczeń.
  2. Spotkania z Nauczycielami: Program skupi się na wywiadach z nauczycielami, podczas których ciężko pracujący edukatorzy będą mogli dzielić się swoimi spostrzeżeniami, wyzwaniami i pomysłami na poprawę systemu edukacyjnego.
  3. Dialog z Dyrekcją: Dziennikarze będą przeprowadzać rozmowy z dyrekcją szkół, aby zrozumieć ich perspektywę dotyczącą zarządzania placówką i wyzwań, z jakimi się borykają.
  4. Analiza Problemów i Możliwości: Program będzie skupiał się na identyfikowaniu problemów, możliwości i nadziei związanych z polskim szkolnictwem, dostarczając społeczności szkolnej platformy do wyrażania swoich opinii.

Podsumowanie

„Radio idzie do szkoły” ma na celu rzetelne ukazanie różnych aspektów polskiego systemu edukacyjnego poprzez bezpośrednią interakcję z uczniami, nauczycielami i dyrekcją szkół.

Napisane przez: Karol

Oceń

Komentarze do wpisu (0)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane


0%