Elbląg

Ponad 6,2 mln zł dla Elbląga na ochronę ludności i obronę cywilną

today13-05-2026 7

Tło
share close

Miasto Elbląg otrzyma ponad 6,2 mln zł dofinansowania na realizację zadań związanych z ochroną ludności i obroną cywilną. Umowę w tej sprawie podpisał w Olsztynie prezydent Elbląga Michał Missan wraz z wojewodą warmińsko-mazurskim Radosław Król.

Środki pochodzą z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej i zostaną przeznaczone na realizację kluczowych inwestycji zwiększających bezpieczeństwo mieszkańców. Dotacja wyniesie dokładnie 6 231 343 zł, co stanowi aż 74,1 proc. całkowitych kosztów zaplanowanych działań.

Łączna wartość wszystkich zadań przewidzianych do realizacji to 8 414 880 zł. W ramach projektu miasto planuje między innymi przygotowanie dokumentacji projektowej dla schronów oraz miejsc ukrycia, wykonanie nowych ujęć wody w dwóch lokalizacjach, a także zakup specjalistycznego sprzętu.

Na liście inwestycji znalazły się również agregaty prądotwórcze na przyczepach, koparko-ładowarka, wózek widłowy, rękaw przeciwpowodziowy oraz nowoczesne syreny elektroniczne, które mają usprawnić system ostrzegania mieszkańców w sytuacjach zagrożenia.

To kolejny rok, w którym Elbląg skutecznie pozyskuje wysokie wsparcie w ramach tego programu. W ubiegłym roku miasto również znalazło się w gronie liderów beneficjentów. Na realizację zadań o wartości 9 mln zł samorząd otrzymał wtedy ponad 8,5 mln zł dotacji.

Dzięki kolejnemu wsparciu Elbląg będzie mógł jeszcze skuteczniej rozwijać infrastrukturę bezpieczeństwa i przygotować się na sytuacje kryzysowe, zwiększając poziom ochrony mieszkańców i sprawność służb.

Źródło: Urząd Miasta Elbląg 

Napisane przez: Karol

Oceń