Listeners:
Top listeners:
Radio Żuławy
1 czerwca oficjalnie rozpoczęła się rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2026. W Elblągu zainaugurowaliśmy tegoroczną rywalizację nocnym przejazdem przez Miasto, który wystartował tuż po północy z Pl. Kazimierza Jagiellończyka. Zachęcamy do przyłączenia się do kampanii i kręcenia kilometrów dla Miasta Elbląg!
Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski rozpoczęła się 1 czerwca punktualnie o godz. 0:00 i potrwa do końca bieżącego miesiąca. Każdy może do niej dołączyć i kręcić kilometry dla swojego miasta.
W Elblągu po raz drugi na inaugurację rywalizacji o Puchar RSP odbył się nocny przejazd przez miasto. Tak jak przed rokiem, nie zabrakło chętnych, którzy w ten niecodzienny sposób postanowili spędzić czas w środku nocy. W przejeździe udział wzięło ponad 70 rowerzystów, którzy pokonali 10-kilometrową trasę prowadzącą ulicami Elbląga. Pomimo późnej pory uczestnikom dopisywały zarówno doskonałe humory, jak i energia do wspólnego pokonywania pierwszych kilometrów w tegorocznej rywalizacji. Rowerzyści z uśmiechem na twarzach przemierzali kolejne kilometry, pokazując, że pasja do dwóch kółek nie zna ograniczeń ani pory dnia. Nocna atmosfera miasta, oświetlone ulice i wspólna motywacja stworzyły wyjątkowy klimat tego wydarzenia.
Składamy ogromne podziękowania dla Komendy Miejskiej Policji w Elblągu za sprawne zabezpieczenie trasy przejazdu.
Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski potrwa do 30 czerwca. W tegorocznej edycji bierze udział 250 samorządów z całego kraju. Miasto Elbląg bierze udział w tej kampanii po raz siódmy.
Celem akcji jest propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja jazdy rowerem oraz turystyki rowerowej. Każdy i co ważne w każdym miejscu na świecie może przyłączyć się do wspólnej zabawy i kręcić kilometry dla Elbląga. Trzeba tylko: zainstalować w smartfonie darmową aplikację „Aktywne Miasta”, która rejestruje trasy i ich długości, wskazać Elbląg jako miasto, dla którego chce się zdobywać kolejne kilometry i ruszyć na swoim jednośladzie w trasę.
Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny. Kampania, co najważniejsze, motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia.
W trakcie rywalizacji wyłonimy również najaktywniejsze elbląskie szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Każdy może kręcić kilometry dla swojej szkoły – wystarczy tylko wskazać ją w aplikacji. Co ważne, o dobry wynik szkoły mogą zadbać nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice, znajomi i przyjaciele. Najbardziej aktywna szkoła podstawowa i najbardziej aktywna szkoła ponadpodstawowa otrzymają nagrody. Wyróżnieni zostaną również najbardziej aktywni rowerzyści.
Zachęcamy do kręcenia kilometrów dla Elbląga!

Napisane przez: Marta
Copyright OHMG Sp. z o.o. - All rights reserved OHMG Sp. z o.o.
Żeby zapewnić najlepsze wrażenia, my oraz nasi partnerzy używamy technologii takich jak pliki cookies do przechowywania i/lub uzyskiwania informacji o urządzeniu. Wyrażenie zgody na te technologie pozwoli nam oraz naszym partnerom na przetwarzanie danych osobowych, takich jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalny identyfikator ID w tej witrynie. Brak zgody lub jej wycofanie może niekorzystnie wpłynąć na niektóre funkcje.
Kliknij poniżej, aby wyrazić zgodę na powyższe lub dokonać szczegółowych wyborów. Twoje wybory zostaną zastosowane tylko do tej witryny. Możesz zmienić swoje ustawienia w dowolnym momencie, w tym wycofać swoją zgodę, korzystając z przełączników w polityce plików cookie lub klikając przycisk zarządzaj zgodą u dołu ekranu.