Mikoszewo

Martwy wieloryb znaleziony w Mikoszewie. WWF pobrało próbki do badań

today11-05-2026 14

Tło
share close

W sobotę na plaży w Mikoszewie znaleziono martwego wieloryba. To niezwykle rzadkie i nietypowe zdarzenie wzbudziło duże zainteresowanie zarówno mieszkańców, jak i turystów przebywających na Mierzei Wiślanej.

Na miejsce dotarli wolontariusze WWF, którzy pobrali próbki niezbędne do przeprowadzenia badań oraz ustalenia możliwych przyczyn śmierci zwierzęcia. Analizy mają pomóc także w określeniu, w jaki sposób wieloryb znalazł się w tym rejonie.

W dotarciu na miejsce wolontariuszom pomogły lokalne firmy organizujące rejsy po wodach Mierzei Wiślanej – Rejsy Na Foki – Morskie Safari, Rejsy na FOKI – GROM Mikoszewo oraz Seariders Mikoszewo. Dzięki ich wsparciu możliwe było szybkie przetransportowanie specjalistów w rejon znaleziska.

Służby apelują do mieszkańców i turystów o zachowanie ostrożności oraz o niezbliżanie się do martwego zwierzęcia. O wynikach badań przeprowadzonych przez WWF oraz dalszych ustaleniach będziemy informować na bieżąco.

Źródło: Hello Mierzeja

Napisane przez: Marta

Oceń