Wystawa

Wystawa Marty Szulc „Suche oczy”

today 23-11-2023my_locationCentrum Sztuki Galeria EL


Tło
share close

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wystawę Marty Szulc „Suche oczy”. Wernisaż odbędzie się 23 listopada 2023 r., godz. 18:00.

Przepracowywanie traum przypomina chodzenie po spirali. Czasami wydaje się, że wracamy do punktu wyjścia, ale jesteśmy w nowej płaszczyźnie traumy, która wcześniej była niedostępna do zbadania. Nowa wystawa Marty Szulc „Suche oczy” jest kontynuacją jej wcześniejszych poszukiwań i pracy z wypartymi emocjami. Tytuł wskazuje na cechę traumy, którą jest niemożność zobaczenia, jaka jest rzeczywistość, ponieważ przeżywane wydarzenia są zbyt bolesne, aby je przyjąć. Ta forma ślepoty jest samoobroną, czasami jedyną możliwością uratowania siebie.

Marta Szulc (ur. 1980) absolwentka Wydziału Grafiki Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Jest artystką wizualną rozwijającą swoją praktykę artystyczną w obszarze malarstwa i rysunku. W większości prac bada własne lęki i próbuje je przepracować, nadając im delikatną formę akwareli, ta estetyzacja lęku stała się sposobem na jego oswojenie. Obecnie koncentruje się na temacie traumy pokoleniowej. Poprzez własne doświadczenia w terapii oraz praktykę artystyczną chce wskazać na powszechność tych przeżyć, starać się je oswoić oraz dać przestrzeń do pracy z nimi.
Jej prace były prezentowane w ramach wystaw indywidualnych i zbiorowych m.in. w Galerii Foksal w Warszawie, CSW Kronika W Bytomiu, Galerii Białej w Lublinie, BWA we Wrocławiu, CSW Łaźnia w Gdańsku. Autorka komiksów: „ten z…” oraz „Spleen”.

– Wernisaż wystawy: 23 listopada 2023 r., godz. 18:00
– Wystawa potrwa do 14 stycznia 2024 r.
– Kuratorka: Emilia Orzechowska
– Wystawa odbędzie się na emporach Galerii EL
– Wstęp na wernisaż bezpłatny


Szczegóły
Rozpocznij 23-11-2023 H 6:00 pm
Koniec 14-01-2024 H 6:00 pm
Lokalizacja Centrum Sztuki Galeria EL
Oceń
0%